تبلیغات
زیست شناسی دریا(ارتباط با دریا) - خطر انقراض فوک‏های دریایی قطب
زیست شناسی دریا(ارتباط با دریا)
از بین بردن تنوع زیستی گرفتن حق حیات از موجوداتی است که خداوند به آنها زندگی بخشیده است
مرتبه
تاریخ : شنبه 2 دی 1391


دانشمندان اسامی ‏دو گونه فوک قطبی دریایی را به سبب کاهش سطح یخ در اقیانوس‏ها در فهرست گونه‏ های جانوری در معرض خطر انقراض قرار دادند.به گزارش آسوشیتدپرس از آلاسکا، به گفته دانشمندان به سبب پدیده گرم شدن زمین، وسعت یخ‏های قطبی در اقیانوس به پایین‏ ترین سطح خود رسیده است.

اداره آب وهوا و امور اقیانوس ملی آلاسکا اعلام کرد فوک‏های حلقه دار - که مهمترین صید خرس‏های قطبی محسوب می‏شوند - و فوک‏های ریش‏دار در قطب شمال بر اساس قانون حفاظت از گونه ‏های جانوری، در فهرست حیواناتی قرار گرفته‏ اند که در معرض خطر انقراض قرار دارند.

قرارگرفتن این نوع فوک‏های دریایی در فهرست گونه ‏های در معرض خطر پس از بررسی‏های گسترده دانشمندان اعلام می‏شود.

جان کورلند، مسؤول منابع حفاظت‏ شده در منطقه آلاسکا، اعلام کرد: دانشمندان اعلام کردند بخش قابل توجهی از سطح یخ‏ها در اقیانوس اواخر این قرن کاهش خواهد یافت و این تغییرات احتمالا سبب خواهد شد جمعیت این فوک‏های دریایی رو به کاهش گذارد.

شاون پارنل، فرماندار آلاسکا، اواخر روز جمعه خواستار انجام تحقیقات علمی ‏بیشتر در این زمینه شد و از احتمال اقدامات قانونی خبر داد.

پارنل در بیانیه ه‏ایی اعلام کرد میلیون‏ها فوک دریایی حلقه‏ دار و صدها هزار فوک دریایی ریش‏دار ممکن است نابود شوند.

فوک دریایی حلقه‏ دار تنها گونه‏ های فوک دریایی هستند که در آب‏های کاملا پوشیده از یخ زندگی می‏کنند. کاهش بارش برف یا بارش باران به جای برف زندگی این فوک‏ها را تهدید می‏کند.


منبع
طبقه بندی: پستانداران دریایی، 
برچسب ها: دریا، زیست دریا، زیست شناسی دریا، فوک، شیلات، اقیانوس، یخ خای قطبی،
ارسال توسط شمشاد شهبازی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم