تبلیغات
زیست شناسی دریا(ارتباط با دریا) - جمع‌آوری آلودگی‌های پایانه نفتی خارک
زیست شناسی دریا(ارتباط با دریا)
از بین بردن تنوع زیستی گرفتن حق حیات از موجوداتی است که خداوند به آنها زندگی بخشیده است
مرتبه
تاریخ : جمعه 18 شهریور 1390

نشت نفت در آب‌های اطراف پایانه نفتی خارک جزیی بوده و نشت نزدیک به 10 هزار لیتر نفت در این منطقه صحت ندارد.

به گزارش مارین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، رییس پایانه نفتی خارک با اعلام این خبر گفت: مقدار بسیار کمی از نفت تخلیه‌شده در کشتی، وارد آب‌های خلیج‌فارس شد که با تلاش واحد ایمنی منطقه خارگ این آلودگی در کمترین زمان ممکن رفع شد و هم‌اکنون نیز هیچ اثری از نفت بر آب‌های خلیج‌فارس باقی نمانده است.

عباس اسدروز افزود: پس از پایان بارگیری نفت و با صدور دستور توقف ارسال آن به مخزن کشتی، بخشی از نفت پمپاژ شده که در مسیر بازوهای هدایت‌کننده نفت خام قرار داشت، به داخل آب‌ها نفوذ پیدا کرد.

این مقام مسؤول، ادامه داد: نفت بازگشتی از مسیر بازوهای هدایت‌کننده به slop tank هدایت می‌شود تا علاوه بر ذخیره‌سازی، نفت لازم برای پمپاژهای بعدی فراهم شود.

وی با یادآوری اینکه «مقدار نفت منتشر شده بسیار کم بوده و به زحمت به 30 بشکه می‌رسیده است»، تأکید کرد: با اعلام خبر نشت نفت، واحد ایمنی منطقه خارک به همراه 2 فروند یدک‌کش و قایق پاكسازی حاوی مواد ظاهرکننده نفت (OSD) در منطقه حاضر شد و ظرف مدت کوتاهی عملیات پاکسازی منطقه انجام شد.

رئیس پایانه نفتی خارک، تأکید کرد: هم‌اکنون هیچ اثری از آلودگی نفتی در آب‌های خلیج‌فارس وجود ندارد و عملیات انجام شده از سوی واحد ایمنی منطقه خارک مورد تأیید محیط زیست منطقه است.


منبع: مارین نیوز

طبقه بندی: آلودگی دریا، 
برچسب ها: آلودگی، دریا، اقیانوس، خارک، نفت، محیط زیست، شیلات، قایق، خلیج، خلیج فارس، قایق پاکسازی، جانورشناسی، کتاب،
ارسال توسط شمشاد شهبازی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم