تبلیغات
زیست شناسی دریا(ارتباط با دریا) - بیش از یك میلیون ماهی تلف شدند
زیست شناسی دریا(ارتباط با دریا)
از بین بردن تنوع زیستی گرفتن حق حیات از موجوداتی است که خداوند به آنها زندگی بخشیده است
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 15 تیر 1390
دلیل بی‌توجهی و ناهماهنگی مجریان پروژه‌های طرح ساماندهی قره سو در كرمانشاه، بیش از یك میلیون و 200 هزار قطعه ماهی در این رودخانه تلف شدند. 
 
به گزارش مارین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان كرمانشاه، شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه با ایجاد دو بند خاكی و مسدود كردن كامل مسیر رودخانه در مقطعی به طول دو كیلومتر و لایروبی و سنگ چین كردن بستر رودخانه جریان آب را قطع كرده، همچنین ریزش پساب در این مقطع و كمبود اكسیژن باعث مرگ آبزیان و ماهیان رودخانه شده است.

همچنین سرناظر پروژه آب منطقه‌ای در طرح ساماندهی رودخانه قره سو نیز اظهار داشته كه برای ایجاد بند انحرافی و جلوگیری از این فاجعه به استانداری و سازمان گردشگری كه دیگر مجریان پروژه‌های زیباسازی و ... این طرح هستند مراجعه كردیم كه موافقت نكردند.

مسؤولین طرح ساماندهی رودخانه قره سو نیز اعلام كرده‌اند: مجبور شدیم در حد فاصل كمربندی غربی و شرقی، سد خاكی ایجاد و آب را پمپاژ كنیم تا بتوانیم پروژه سنگ‌چینی بستر رودخانه را انجام دهیم.
با حضور كارشناسان محیط زیست در محل و بررسی و نمونه‌برداری از آب و آبزیان و پیگیری موضوع، جریان دوباره آب رودخانه قره سو برقرار شد، اما بیش از یك میلیون و 200 هزار قطعه ماهی تلف شدند كه موضوع برابر قوانین در حال پیگیری قضایی است.منبع : مارین نیوز
طبقه بندی: آلودگی دریا،  ماهی ها، 
برچسب ها: ماهی، کرمانشاه، آبزیان، تلف شدن ماهی ها، آلودگی، پسابها، در، را، فاجعه زیست محیطی، تلف شدن بیش از یک میلیون ماهی، زیست دریا، محیط زیست،
ارسال توسط شمشاد شهبازی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم